دلایل عجله ی افراد برای آموزش آیلتس

امروزه یکی از مهم ترین مشکلات افراد در زمینه ی یادگیری و آموزش آیلتس این است که می خواهند خیلی سریع به این مدرک دست یابند و از کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه برسند.در واقع این افراد بیشتر از آنکه به مسیر راه توجه کنند، مقصد را می بینند. این افراد به دلایل مختلفی ممکن است بخواهند هر چه سریع تر مراحل آموزش آیلتس را بگذرانند و به این مدرک دست یابند. از مهم ترین دلایل آن این است که این مدرک یکی از معتبر ترین مدارک در زمینه ی زبان انگلیسی می باشد که در اکثر کشور ها اجرا می شود و یک مدرک بین المللی می باشد. با داشتن چنین مدرکی به راحتی می توان برای مهاجرت تحصیلی به کشور های دیگر اقدام کرد.

یکی از دلایل عجله ی افراد برای آموزش آیلتس این است که می خواهند هر چه زودتر برای مهاجرت به دانشگاه های معتبر دنیا اقدام کنند. یکی دیگر از دلایل افراد برای اینکه به این مدرک هر چه سریع تر دست یابند، این است که به دنبال تدریس زبان انگلیسی هستند و می خواهند هر چه سریع تر کار خود را آغاز کنند. یکی از مهم ترین دلایل افراد برای آموزش آیلتس مهاجرت به کشور های دیگر است. بسیاری از علم آموزان در پی گرفتن مدرک و رفتن به کشور دیگری هستند. به همین منظور می خواهند از سریع ترین زمان ممکن به هدف خود برسند.

علاوه بر دلایل فوق ممکن است علت عجله ی افراد برای آموزش آیلتس به این مسئله محدود نشود و ناشی از مسائل روانی در افراد باشد. چنین افرادی در تمامی امور سرعت را بر دقت ترجیح می دهند و می خواهند از نظر جامعه مورد پذیرش و تایید باشند و یا اعتماد به نفس پایین خود را با عجله در تمامی کارها از جمله آموزش آیلتس جبران می کنند. همچنین افرادی که از نظر عاطفی تامین نشده باشند و اعتماد به نفس کافی نداشته باشند، ممکن است در انجام امور خود عجله کنند. گاهی افراد احساس خلاء دارند و می خواهند از اضطراب ناشی از آن فرار کنند و در این راه به دنبال راه های سریع هستند که این خلاء را با آن پر کنند.

فرایند آماده سازی آیلتس

آموزش آیلتس به افراد عجول

آموزش آیلتس فرایندی زمانبر و طولانی می باشد و به تلاش مستمر نیاز دارد. یک فرد برای اینکه نمره ی بالایی در آزمون آیلتس کسب کند، باید بیش از 9 ترم دوره های آن را به طور پیوسته و مرتب بگذراند تا به خوبی تمامی مهارت های مربوط به Listening، Writing، Speaking و Reading مسلط شود. آموزش آیلتس باید طوری باشد که فرد نمره ی بالایی در آن کسب کند تا بتواند برای دانشگاه های معتبر پذیرش بگیرد. افرادی که در این راه عجله می کنند و می خواهند در سریع ترین زمان ممکن به این مدرک دست یابند، متاسفانه در اکثر مواقع به نتیجه ی دلخواه نمی رسند و به جز هزینه ی بیهوده و اتلاف وقت نتیجه ی دیگری بدست نمی آورند.

در مسیر آموزش آیلتس به عجولان افراد بسیاری از آب گل آلود ماهی می گیرند و وعده ی اخذ مدرک در کوتاه ترین زمان ممکن را به آن ها می دهند. برخی ممکن است از تحت تاثیر تبلیغات این افراد یا گروه دوستان و همسالان قرار بگیرند و برای رسیدن به مدرک آیلتس راه اصلی را فراموش کنند. لازم به ذکر است که شرط موفقیت در تمامی زمینه ها تلاش مستمر می باشد. در این رابطه جان وودن گفته است که افرادی بهترین نتایج را بدست می آورند که از فرصت های پیش رو بهترین استفاده را داشته باشند. شتابزده عمل کردن در هیچ امری نتایج مثبتی به همراه نخواهد داشت و تنها نتیجه ی آن خستگی و بی انگیزه شدن فرد می باشد.

آموزش آیلتس برای افراد عجول

 

راهکار های از بین بردن عجله در آموزش آیلتس

همانطور که گفته شد بسیاری از افراد دچار مشکل عجله در انجام دوره های آموزش آیلتس هستند و می خواهند در سریع ترین زمان ممکن بدان دست یابند. ما برای رفع چنین مشکلی راه حل هایی را بررسی می کنیم. انجام تمرین های ریلکسیشن یا آرامش عضلانی تاثیر بسیاری بر کاهش احساس استرس و تنش افراد دارد همچنین کشیدن نفس عمیق و پاک سازی ذهن از تمام مسائلی که با یادآوری آن احساس ناخوشایندی در شما پدید می آید. اگر شما نیز در انجام اموری چون آموزش آیلتس عجله می کنید، یک برگه بردارید و اهداف آینده ی خود را در آن بنویسید. در نوشتن آن عجله نکنید و خیلی دقیق فکر کنید. پس از نوشتن آن از نظر زمانی اولویت بندی کنید و از نظر منطقی مدت زمانی که برای رسیدن به آن اهداف باید صرف شود را یادداشت کنید.

این دفترچه اهداف می تواند مدت زمانی که برای آموزش آیلتس باید صرف کنید را نشان دهد. یادداشت کردن تاثیر مثبتی دارد. فردی که می خواهد خیلی زود به اهدافش برسد، ممکن است از نظر ذهنی دچار خطای محاسباتی شده باشد اما با نوشتن به طور دقیق مشخص می شود که برای هر کار چه مدت زمان می بایست وقت بگذارند. به طور مرتب به خود بگویید که برای گذراندن دوره های آموزش آیلتس و یا هر کار دیگری باید صبر کنم؛ در این راستا می توانید به موفقیت هایی که آن ها را با صبر و حوصله و گذراندن زمان بدست آورده اید فکر کنید. همواره بخاطر داشته باشید که با برنامه ریزی درست و تلاش پیوسته، دیر یا زود به اهداف خود خواهید رسید.

به منظور گذراندن دوره های آموزش آیلتس و اتمام آن می بایست در نظر داشت که با عجله نمی توانید نتیجه ی مثبتی بگیرید و به چیز های مثبت در زندگی فکر کنید. قدم زدن در طبیعت و انجام ورزش هایی چون یوگا تاثیر مثبتی در کاهش این احساس در شما دارد.

آموزش-آیلتس-به-عجولان

 

راهکارهای پیشنهادی به منظور از بین بردن عجله در آموزش آیلتس

 

به منظور از بین بردن احساس عجله شتاب در انجام اموری مانند آموزش آیلتس، پیشنهاد می شود ساعات مشخصی از روز را به خود اختصاص دهید و به هیچ چیز فکر نکنید، انجام این تمرین به صورت پیوسته تاثیر بسزایی در افزایش روحیه ی صبوری شما خواهد داشت. با افرادی که موفق شده اند مشورت کنید و از آن ها بپرسید که چه مدت برای رسیدن به مدرک دوره های آموزش آیلتس را گذرانده اند و به چه نتایجی دست یافته اند.

برای گذراندن دوره های آموزش آیلتس و از بین بردن احساس عجله ی خود به انجام خطاطی و یادگیری و یا گوش دادن یک موسیقی آرام بپردازید. انجام تمرین های فوق تا حد بسیار بالایی این احساس را در شما کم می کند. همواره این را به خاطر داشته باشید که افراد موفق چگونه با تلاش مستمر به نتیجه رسیده اند. ذهن خود را به طور پیوسته به کارهایی که در گذشته با تلاش و صبر انجام داده اید متمرکز کنید. نوشتن تاثیر بسزایی در کاهش این احساس دارد. اهداف خود را روی کاغذ بنویسید و مدت زمان رسیدن به آن را به طور منطقی حساب کنید.

به جای آنکه به طور پیوسته به گذراندن دوره های آموزش آیلتس متمرکز شوید، ساعاتی از روز را به تفریح، قدم زدن در طبیعت، گوش دادن به یک موسیقی آرام مانند صدای دریا و به تمرین هایی چون یوگا و آرامش بخش بپردازید و به جای فکر کردن به نتیجه به لذت بردن از حال فکر کنید. دست از بیان جمله ی وقت ندارم بکشید و همیشه باید این مورد را مد نظر داشت که به منظور موفقیت در زبان انگلیسی فقط باید به طور پیوسته کوشش کنید و به جای فکر کردن به آینده از مسیری که در آن قرار دارید لذت ببرید.

آزمون آیلتس

منبع از سایت:

 

https://www.forbes.com/sites/palomacanterogomez/2019/02/01/ten-intelligent-ways-to-combat-your-hurry-sickness/#2953369c572e

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست