غول شکست پذیر مان را که خاطرتان هست؟

مطمئنا نوشته قبلی ما را در مورد آزمون نفس گیر آیلتس مطالعه کرده اید و امیدواریم  راهکارهای پیشنهادی ما کمی مورد استفاده شما عزیزانمان قرار گرفته باشد. آیلتس مهار ناشدنی، کماکان یکی از موضوعات داغ بحث نسل تحصیل کرده کنونی ماست. میدانیم که  دست و پنجه نرم کردن با انواع مشکلات آن نه تنها دوستانمان را خسته می کند بلکه برخی اوقات باعث سردرگمی آنها نیز میشود. این سردرگمی ها گاهی اشتباهات فاحشی را به بار می آورد که آزموندهندگان مجبورند برای جبران آنها و رسیدن به نمره دلخواه چندین بار این آزمون را تکرار کنند و فشار روانی و اقتصادی زیادی را بر خود متحمل شوند. فلذا بر آن شدیم که چند اشتباه مهلک و مشترک آزموندهنگان آیلتس را با شما در میان گذاشته و در مورد آنها شما عزیزان را آگاه کنیم. باشد که انتشار تجربیات ما زکات علمی باشد که در این سالیان کسب کرده ایم.

چند اشتباه مهلک در آزمون آیلتس

  1. عدم توجه به صورت سوالات (instruction) ریدینگ و لیسنینگ

لطفا به صورت سوالات ، دستور العمل ها و سر تیتر جداول دقت زیادی داشته باشید. به عنوان مثال صورت سوال در جای خالی نیاز به پر کردن آن با یک کلمه دارد در حالی که شما طبق عادت با ۲ یا سه کلمه آن را پر می کنی و حتی اگر جواب در کل درست باشد شما نمره را کسب نخواهید کرد.

  1. استفاده از کامپیوتر و تایپ جهت تمرین مهارت رایتینگ

شاید به نظر خنده دار برسد که در عصر تکنولوژی  کنونی به شما توصیه میشود که با لپ تاپ و کامپیوتر شخصی خود تمرین مهارت نوشتاری نکنید. دلایل آن را خدمتتان عرض می کنیم اولا مهارت رایتنگ در آزمون اصلی بر اساس کاغذ و قلم است و بهتر است از همین ابتدا خود را با شرایط آزمون مطابقت دهید. دوما نرم افزار ورد غلط های دیکته ای شما را اتوماتیک بر طرف می کند و شما در حالت آزمون تسلط کافی روی دیکته کلمات ندارید. سوما شما در هنگام تمرین با کامپیوتر دست خط خود را تقویت نمی کنید و یکی از معیارهای نمره دهی آیلتس خوانا بودن نوشته  شماست. چهارما زمان گیری و تعداد لغات نوشته شده جهت نوشتن با دستخط خود را دائما اندازه می گیرید و روز آزمون با چنین مشکلاتی رو به رو نمیشوید.

  1. عدم درخواست تکرار سوال و تصحیح نکردن جمله اشتباه در مهارت اسپیکینگ

دوستان عزیز ما شاید به این نکته در مهارت اسپیکینگ توجه کافی را نداشته باشید که می توانید درهنگام مصاحبه اگر سوالی را متوجه نشدید دوباره محترمانه درخواست تکرار دهید. زیرا درک سوال و پاسخ مناسب دو معیاری هستند که در ارزشیابی ممتحن بسیار تاثیر گذارند. از طرفی دیگر هر زمانی متوجه شدید که جمله را اشتباه بیان کرده اید بهتر است آن را در لحظه تصحیح کنید و نمره ای را از دست ندهید.

  1. باور اینکه متن های قسمت ریدینگ آکادمیک یا مهارت درک مطلب آکادمیک همیشه از آسان به سخت است

اشتباه مهلک دیگر آزموندهنگان ما این است که فکر می کنند کل سوالات و بخشهای مختلف این آزمون از سخت به آسان است  و این بدان معناست که هر چه در آزمون پیش میروید، سوالات سخت تر می شوند. این نکته در مورد بخش ها و سوالات ریدینگ نوع جنرال نیز صدق می کند اما آنچه شاید نمی دانستید این است که در مورد بخش ها و سوالات ریدینگ آکادمیک این نکته صدق نمی کند این بدان معناست که اولین متن ریدینگ آکادمیک لزوما آسان ترین متن نیست و اتفاقا ممکن است از متن های سخت آزمون محسوب شود. پس توصیه می کنیم قبل از شروع به پاسخگویی به سوالات، ابتدا به هر سه متن ریدینگ آکادمیک نگاه کنید و بر اساس نوع متن و نوع سوالات، با متنی شروع کنید که به نظر شما راحت تر است.

  1. عدم توجه در انتقال جواب درست به پاسخنامه

بسیاری از عزیزان آزمون دهنده ما در لحظات پایانی اقدام به وارد نموندن پاسخ سوالات به پاسخنامه می کنند و همانجا کافی است تا یکی از پاسخ هارا جا به جا وارد کنند . لطفا فراموش نکنید هنگام منتقل کردن جوابها به پاسخ نامه به شماره سوال دقت کنید و آن را برای خود تکرار کنید تا جوابها را جابجا ننویسید.

در شماره بعدی با ما همراه باشید که برایتان مطالب ویژه دیگری داریم.

گام به گام تا موفقیت در کنارتان هستیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست